Duben 2012

Okradli důvěřivé seniory

30. dubna 2012 v 15:06 | PČR Jmk |  Policie
"Vykoupíme Váš starožitný nábytek". S touto nabídkou přišli v sobotu 28. dubna v dopoledních hodinách za čtyřiaosmdesátiletým mužem a jeho o tři roky mladší manželkou do jedné z obcí v blízkosti Blanska dva dosud neznámí muži.

Rekordní počet výjezdu

30. dubna 2012 v 12:51 | ZZS JmK |  Záchranná služba
Dne 28.4.2012 vyjížděly týmy ZZS JmK k rekordnímu počtu 256 výjezdů. Enormní nárust počtu výjezdů byl způsoben kromě interních příčin také velkým počtem výjezdů k úrazům. Zejména úrazům na kolech a motocyklech

Ilustrační foto

Hasičská pouť Křtiny

29. dubna 2012 v 15:01 | Blanensko 112 |  Pozvánky
Dnes proběhl již 11.ročník hasičské pouti ve Křtinách. Na místo se sjelo kolem 50 sborů hasičů.

Více info o akci poznáte z fotek :-)

Požár trávy Sebranice-Vaculka

28. dubna 2012 v 21:31 | SDH Svitávka |  Přehled všech událostí
Dne 28. 4. 2012 v 19:28 vyjely jednotky HZS PS Boskovice ( CAS 24 MAN, CAS 32 T815 ), HZS PS Kunštát ( CAS Man ) a SDH Svitávka ( CAS 15 Renault, CAS 32 Tatra, Avia A 31 ) na požár trávy. 19:42 - Lokalizace. Provádíme dohašovací práce pomocí VTP a 1C proudu. Jednotky provádí prolívání požářiště. 19:59 - Likvidace.

Dopravní nehoda Křtiny

28. dubna 2012 v 17:55 | Blanensko 112 |  Přehled všech událostí
Jednotky HZS PS Blansko a SDH Babice nad Svitavou vyjely v 16:08 na dopravní nehodu motorky s osobním automobilem u obce Křtiny. Průzkumem zjištěn jeden zraněný motorkář v péči ZZS. Zahájení likvidačních prací. Provádíme PPO a za pomocí sorbentů zachytáváme uniklé PK. Řídíme dopravu na komunikaci. Po příjezdu odtahové služby asistujeme s naložením motorky a OA. Po provedení závěrečného úklidu vozovky se jednotky vrací na základnu.

Zkontrolovali přes sto řidičů autobusů

27. dubna 2012 v 16:47 | PČR Jmk |  Policie
Na autobusová nádraží v Blansku, Vyškově, Letovicích, Boskovicích a Jedovnicích se vydali v pátek 27. dubna v časných ranních hodinách policisté. Chtěli totiž zjistit, zda především řidiči linkových autobusů, kteří denně převážejí stovky cestujících, neusedají za volant pod vlivem alkoholu.


Požár automobilu - Lysice

25. dubna 2012 v 20:41 | SDH Lysice |  Přehled všech událostí
Datum: 25. 4. 2012
Popis události:

Ve středu 25. dubna v odpoledních hodinách byl naší jednotce vyhlášen poplach na požár osobního automobilu v lese za rybníkem Molák. Po příjezdu byl zjištěn požár nabouraného automobilu značky Škoda felicia v plném rozsahu. Požár byl uhašen pomocí vysokotlakého proudu. Na místě se nenacházeli žádní účastnící nehody.
Hasiči, kteří zasahovali:

Štěpánek T., Dvořáček J. st., Mazal J., Foret S. a J., Kovář P.

Jednotky: SDH Lysice, HZS PS Kunštát

Záchrana osoby z výšky, Velké Opatovice

25. dubna 2012 v 13:38 | SDH Velké Opatovice |  Přehled všech událostí
24.4.2012 23:48 - 00:45

vyjíždí: T815 CAS 24, DA-VW - Přichystal P., Ptáček L., Ptáček O., Hrazděra M., Oliva M., Kozelek Z. ml., Trmač D., Bubeník R., Bubeník J., Gondek J.

Jednotka vyjela na záchranu osoby z komína kotelny. Na místě již ZZS, která hledala osobu, která dle ohlášení se měla nacházet v prostoru komínu. Průzkumem nalezena osoba na žebříku komínu, která lezla vzhůru a vyhrožovala skokem z komína. Velitel JSDH vyslal dva hasiče za zachraňovanou osobou, aby navázali komunikaci. Při přístupu k osobě byl navázán ústní kontakt a hasiči se snažili sebevražedný úmysl osobě rozmluvit. Při kontaktu jevila osoba známky vlivu omamných látek. Po chvíli postupu směrem vzhůru se osoba zklidnila a začala uvažovat o návratu zpět na zem, z důvodu bolesti nohou. Po krátké chvíli si svůj úmysl rozmyslela a za pomoci zasahujících hasičů začali provádět sestup. V tuto chvíli na místo zásahu dorazila jednotka HZS Boskovice a Policie ČR. Po zdárném sestupu byla dotyčná osoba za doprovodu Policie ČR předána ZZS. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu. Zúčastněné jednotky: JSDH Velké Opatovice, HZS Boskovice, HZS Blansko, Policie ČR, ZZS Velké Opatovice.

Nákladní auto srazilo cyklistku

24. dubna 2012 v 18:27 | PČR Jmk |  Policie
Kolem desáté hodiny dopolední v úterý 24. dubna vyjížděli dopravní policisté k dopravní nehodě na kruhový objezd u Černé Hory na Blanensku. Třiadvacetiletý řidič nákladního auta Iveco tam při vjezdu na kruhový objezd přehlédl projíždějící jednašedesátiletou ženu na kole a narazil do ní. Žena byla po střetu lehce zraněná. Ani ona, ani řidič nákladního vozu nebyli při nehodě pod vlivem alkoholu.

por. Mgr. Iva Šebková

Jak bezpečně na kolech

23. dubna 2012 v 18:27 | PČR Jmk |  Policie
Jaké je povinné vybavení kola, jak je důležité pro cyklisty používání osvětlení, přílby a reflexních prvků a o dalších povinnostech podle silničního zákona informovali v neděli 22. dubna cyklisty blanenští policisté. Při preventivní akci oslovili přes 40 cyklistů, kteří se pohybovali na jízdních kolech v Adamově, v Moravském krasu a v okolí Rájce-Jestřebí. Policisté pro ně připravili speciální letáčky, každý z kontrolovaných cyklistů dostal reflexní pásku a děti ještě reflexní samolepku. Akce se uskutečnila za podpory Besipu a Jihomoravského kraje.
Reportáže:

SDH Letovice


SDH Boskovice I
SDH Sloup

SDH Jedovnice