Květen 2012

Požár sazí v komíně Velké Opatovice

31. května 2012 v 15:11 | SDH Velké Opatovice |  Přehled všech událostí
Jednotky PS Boskovice, SDH Velké Opatovice vyjely v 12:13 k požáru sazí v komíně v rodinném domě. Průzkumem zjištěno, že se požár sazí mimo komínové těleso nerozšířil. Jednotky saze uhasily a provádí čištění komína pomocí kominického nářadí. 12:26 lokalizace události. 12:52 likvidace události.


Dopravní nehoda autobusu v Olomučanech

31. května 2012 v 15:02 | HZS Jmk |  Přehled všech událostí
Dne 31.května v 11:43 vyjely jednotky PS Blansko, SDH Adamov, PS Lidická k dopravní nehodě autobusu s dětmi, který sjel zadní části do příkopu. Průzkumem zjištěno, že ke zranění osob na místě události nedošlo, autobus překážel v dopravě. Jednotky provedly vyproštění autobusu. Autobus vyproštěn, odjezd jednotek na základny.

Požár kontejneru - Letovice, Jaroslava Haška

30. května 2012 v 15:24 | SDH Letovice |  Přehled všech událostí
Jednotka vyjela na požár plastového kontejneru. Na místě zjištěn požár plastových a jednoho plechového kontejneru. Zásah veden v dýchací technice pomocí vysokotlakého proudu. Na plechovém kontejneru na oděvy ustřižen zámek pro likvidaci požáru uvnitř.
Po likvidaci návrat na základnu.
Ohlášení: 00:02, návrat: 00:42
Technika: CAS 24 T 815, DA Iveco

Požár sazí v komíně - Svitávka

30. května 2012 v 15:17 | SDH Svitávka |  Přehled všech událostí
Dne 30.května v 8:39 vyjely jednotky HZS PS Boskovice a SDH Svitávka k ohlášenému požáru komína na ulici Sedláčkova. Průzkumem zjištěn požár sazí v komínovém tělese. Jednotky provádějí utěsnění komína a jeho vymetení ze střechy.Střípky z MP Boskovice

30. května 2012 v 15:12 | MP Boskovice |  Policie
Dne 4.5.2012 bylo před restaurací Sokolovna odcizeno pánské jízdní kolo zn. Merida, které nebylo zajištěno, proto s ním neměl pachatel moc práce. Škoda se vyšplhala na 2.000,- Kč, pachatel byl ale zjištěn, kolo zajištěno a vráceno původnímu majiteli.

Známého pobodal kvůli dvěma tisícovkám

29. května 2012 v 15:02 | PČR Jmk |  Policie
Včera kolem jedenácté hodiny dopoledne přijali policisté oznámení, že na silnici u hřbitova mezi Velkými Opatovicemi a Smolnem na Blanensku mělo dojít k pobodání muže. Hlídka z obvodního oddělení v Letovicích se na uvedeném místě spojila s osádkou rychlé záchranné služby, která uvnitř sanitky ošetřovala zakrváceného mladíka. Policejní hlídka si u hráze rybníka všimla muže, který byl na obličeji a končetinách od krve. Policistům se následně přiznal, že pobodal svého devatenáctiletého známého. Ten při útoku utrpěl bodně řezná poranění v oblasti zad a hrudníku, a v důsledku těchto zranění byl v bezprostředním ohrožení života. Závažnost utrpěných zranění si vyžádala letecký transport na urgentní příjem brněnské fakultní nemocnice, kde se poškozený mladík musel podrobit operaci. Motivem napadení byly neshody o peníze. Teprve dvacetiletý pachatel dlužil poškozenému dva tisíce korun a poté, co na něj poškozený začal naléhat a dluh chtěl vrátit, rozhodl se jej vylákat ke hřbitovu. Tam si s sebou vzal nůž, pomocí kterého chtěl svým slovům dodat důraz a poškozeného přesvědčit, ať mu se zaplacením dluhu počká. Poblíž hřbitova však nůž vytáhl a svého známého několikrát bodnul. Pak nůž odhodil a začal utíkat směrem k přehradě. Po chvíli si uvědomil, co udělal a sám zavolal na tísňovou linku. Kriminalisté jej ještě včera obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dvacet let. Státní zástupce na podnět vyšetřovatele podal návrh na vzetí obviněného, dosud netrestaného muže, do vazby.

Jihomoravští kriminalisté šetří už patnáctý případ vraždy v letošním roce (včetně pokusů). Pro srovnání - vloni jsme šetřili celkem 16 případů dokonaných vražd a pokusů za celý rok.mjr. Petra Vedrová

Vandal poškodil kříž

28. května 2012 v 15:33 | PČR Jmk |  Policie

Trnem v oku byl zřejmě někomu křížek, který se nachází kousek za obcí Kunčina Ves směrem na Lysice na Blanensku. Dosud nezjištěný vandal jej v noci na sobotu 26. května rozbil, vrchní část betonového kříže s železnou soškou Krista ulomil a nechal ležet na zemi. Tato horní část se navíc rozlomila na dvě části. Obci tak vznikla škoda ve výši asi 20 tisíc korun, vandal je podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

por. Mgr. Iva Šebková

1. ročník Memoriálu Josefa Drbala

26. května 2012 v 19:36 | Blanensko 112 |  Hasiči
Dnes 26. května pořádal sbor dobrovolných hasičů Adamov 1. ročník Memoriálu Josefa Drbala. Soutěž se skládala z šesti disciplín umístěných na krátkém okruhu, který vedl ulicemi města
Adamova.

Požár lesa u obce Bzenec

25. května 2012 v 15:41 | HZS Jmk / SDH Jedovnice |  Přehled všech událostí
Dne 25. 5. v 9:05 byly k požáru lesa u obce Bzenec vyslány i jednotky z okresu Blansko.
PS Blansko, SDH Černá Hora, SDH Jedovnice, SDH Lipůvka, SDH Sloup, SDH Bořitov, SDH Petrovice (BK), SDH Senetářov

Po 17 hodině odpolední na místo povolány další jednotky na střídání zasahujících hasičů.
PS Boskovice, SDH Kunštát, SDH Letovice, SDH Lysice, SDH Olešnice, SDH Velké Opatovice, SDH Žďárná, SDH LazinovDalší informace o zásahu se dočtete na webu: WWW.POZARY.CZ

Požár - Lysice

24. května 2012 v 13:46 | SDH Lysice |  Přehled všech událostí
Po čtvrté hodině ráno vyjížděla naše jednotka na požár rodinného domu v Lysicích na ulici Boskovická. Po příjezdu na místo byla spodní část domu celá v plamenech a majitel byl venku. Vzhledem k tomu že se jednalo o řadovou zástavbu tak byly první hasební práce směřovány k záchraně přilehlých domů. Naše jednotka prováděla hašení pomocí 3 "C" a jednoho vysokotlakého proudu v dýchací technice. Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit přilehlé objekty a horní část domu.

Zúčastněné jednotky: PS Blansko, PS Boskovice, PS Kunštát, SDH Černá Hora, SDH LysiceText a foto: SDH Lysice
Reportáže:

SDH Letovice


SDH Boskovice I
SDH Sloup

SDH Jedovnice