Červenec 2012

Řidič po nehodě ujel

12. července 2012 v 15:30 | PČR Jmk |  Přehled všech událostí
Bezohledný řidič pravděpodobně Škody Fabia II tmavě zelené barvy projížděl v pátek 6. července po hlavním tahu z Brna na Svitavy. Asi pět minut před sedmou hodinou ranní jel ve směru od Lažan do Milonic na Blanensku po silnici I/43 a začal předjíždět několik osobních aut jedoucích před ním. To ale v době, kdy tento řidič již neměl dostatečný rozhled pro bezpečné předjíždění a ohrozil v protisměru jedoucí nákladní automobil. V závěru předjížděcího manévru tak Škoda Fabia levou zadní částí narazila do nákladního vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, řidič Škody Fabia však z místa nehody ujel.

Blanenští dopravní policisté tedy žádají svědky nehody nebo i další řidiče projíždějící po silnici I/43, kteří by pomohli v pátrání po bezohledném řidiči, aby se jim ozvali na telefon 974 631 255 nebo na bezplatnou telefonní linku 158. Pomůže nám především jakákoliv informace týkající se tmavě zelené Škody Fabia II nebo jejího řidiče pohybujících se po hlavním tahu Brno-Svitavy v pátek 6. července kolem sedmé hodiny ranní.

por. Mgr. Iva Šebková

Pátrání bylo úspěšné

12. července 2012 v 14:21 | PČR Jmk |  Přehled všech událostí
Hned dva muže se sebevražednými sklony řešili v úterý 10. července policisté na Blanensku. Prvního vypátrali i s jeho vozidlem v blízkosti můstku nad propastí Macocha. Pohřešování nahlásila jeho manželka předchozí noci. Téměř celý následující den pátrali policisté nejen z Blanenska, ale i z okolí po pětatřicetiletém muži, který chtěl takto vyhroceně řešit osobní problémy. Muže policisté předali do péče lékařů.

Bez následků na životech či zdraví skončil i případ v obci Skalice nad Svitavou. Boskovičtí policisté byli přivoláni na místo z důvodu, že na vlakovém nádraží stojí před rychlíkem směrem na Českou Třebovou muž a hádá se se strojvedoucím. Mírně podnapilý mladík v kolejišti se choval zmateně a mluvil o svém úmyslu spáchat sebevraždu. I on skončil v péči odborníků.

por. Mgr. Alice Navrátilová

Havarované auto hasiči vyprošťovali z potoku

11. července 2012 v 17:01 | HZS Jmk |  Přehled všech událostí

K nehodě auta, které skončilo v potoku u silnice, dnes hasiči vyjížděli do obce Chrudichromy u Boskovic na Blanensku.

Alkohol, drogy, i zákaz řízení

10. července 2012 v 14:58 | PČR Jmk |  Přehled všech událostí
Víkendové i pondělní kontroly ukázaly, že na Blanensku se najdou řidiči, kteří nerespektují zákaz požití alkoholu či návykových látek před jízdou. Sedm řidičů brázdících blanenské silnice mělo buď pozitivní dechovou zkoušku či test na přítomnost návykových látek. Další dvě ženy a jeden muž navíc nebrali na vědomí uložený zákaz řízení motorových vozidel.

Sobotní noci řešili policisté ve Velkých Opatovicích dva přestupky. Jeden z mladíků byl pod vlivem alkoholu, další usedl za volant ovlivněn drogou. Oba čeká správní řízení, tučná pokuta a zákaz řízení. Řidičská oprávnění jim muži zákona zadrželi. V neděli před čtvrtou hodinou ranní odhalila policejní hlídka v Letovicích dvaadvacetiletou ženu s 0, 89 promile alkoholu v krvi. O několik hodin později zastihli policisté v Jedovnicích mladého šoféra pod vlivem drog a v nedalekých Kotvrdovicích doplatil třiadvacetiletý milovník pivního moku na tzv. zbytkový alkohol. Odborný přístroj mu naměřil 0,39 promile. Podobně na tom byl i pondělní noci v Dolní Lhotě další hříšník. Ani jeho dechová zkouška neukázala nulovou hodnotu. Všechny čeká vysvětlování u správního orgánu a následné sankce. Dopravní nehodou skončila jízda devětašedesátiletého muže v pondělí ve čtyři hodiny ráno nedaleko obce Uhřice. Na vině byla rychlost zkombinovaná s alkoholem. Šofér mířící na Jevíčko nezvládl řízení, skončil mimo vozovku, kde najel na betonový mostek a vozidlo se převrátilo na bok. V krvi měl více než jedno promile. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí u soudu až tříleté vězení.

První den nového týdne a uplynulou noc řešili policisté v Boskovicích, Blansku a Ráječku provinilce, kteří usedli za volant i přes zákaz řízení. Obě ženy a jeden muž jsou podezřelí z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. I jejich jednání může soud ohodnotit až tříletým odnětím svobody.

por. Mgr. Alice Navrátilová

Večerní bouřka zaměstnala hasiče na Blanensku

7. července 2012 v 11:09 | HZS Jmk / Blanensko 112 / SDH Žďárná |  Přehled všech událostí
Dne 6. července se přes značnou část Jihomoravského kraje přehnala bouřka doprovázená na některých místech silným deštěm a silným větrem. Bouřka dorazila na Blanensko po 18 hodině a hasiči se od začátku bouřky nezastavily. Celkem vyjížděly na Blanensku od 18:00 do dnešních 10:00 k 10 technickým zásahům na popadané stromy a jedenkrát vyjížděly na požár a na záchranu osoby v bytě.
Foto SDH Žďárná

Dopravní nehoda u Svitávky

6. července 2012 v 11:18 | HZS Jmk |  Přehled všech událostí
Dnes 6. července v 10:37 vyjela jednotka HZS PS Boskovice společně s ZZS Jmk a PČR na dopravní nehodu 3 x osobních automobilů na státní silnici I/43 u Svitávky. Na místě je 1 zraněná osoba v péči ZZS. Jednotka hasičů provedla PPO a zajištění místa nehody. Likvidace úniku PK. Spolupráce se ZZS a PČR.

Ilustrační foto

Požár automobilu Knínice u Boskovic

5. července 2012 v 11:01 | SDH Boskovice I |  Přehled všech událostí
Jednotky HZS PS Boskovice, SDH Boskovice vyjely dne 4.6. v 11:04 k požáru osobního automobilu. Jednalo se o požár Jeepu. Zásah pomocí VTP, 11:13 Lokalizace. 11:22 Likvidace. Poté jednotky provedly úklid vozovky.

Požár trafostanice Boskovice

3. července 2012 v 20:01 | HZS Jmk / SDH Boskovice |  Přehled všech událostí
Dnes 3. července v 16:28 vyjely jednotky hzs PS Boskovice, SDH Boskovice, SDH Boskovice II k požáru trafostanice. Hašení probíhalo za pomocí PHP a VTP.

V 19:38 na stejné místo byly vyslány jednotky HZS PS Boskovice, SDH Boskovice na ohlášený požár trafostanice. Průzkumem zjištěno, že hoří jen dřevotřísková deska 1x1 m v blízkosti objektu trafostanice. 19:49 likvidace události.

Kamarádovi vrazil nůž do zad

3. července 2012 v 15:28 | PČR Jmk |  Přehled všech událostí
Jihomoravští kriminalisté řeší další případ pokusu vraždy. Tentokrát vyjížděli do chatové oblasti v Boskovicích. Dva sedmatřicetiletí muži, kteří dlouhodobě obývali jednu z místních chatek, spolu v průběhu nedělního odpoledne popíjeli krabicové víno a došlo mezi nimi k několika šarvátkám. Po návratu "domů" si na zahradě rozdělali oheň, u kterého už zavládla domněle pohodová atmosféra, podbarvená alkoholovým opojením. Jeden z mladých mužů však náhle sáhl po noži, kterým svého sedícího spolubydlícího bodnul do zad. Muže však zasáhnul tak nešťastně, že mu přeťal míchu a způsobil mu tak trvalou nehybnost dolních končetin. Zranění bylo tak závažné, že napadeného ohrožovalo na životě. Pachatele zadrželi boskovičtí policisté přímo na místě, a po provedení nezbytných úkonů a výslechů mu vyšetřovatel sdělil obvinění pro trestný čin vraždy ve stadiu pokusu. Za ten mu hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Obviněný muž byl v minulosti několikrát soudně trestaný a na podnět vyšetřovatele dnes státní zástupce podal návrh na jeho vzetí do vazby.mjr. Petra Vedrová

Dopravní nehoda Kuničky

2. července 2012 v 19:12 | HZS Jmk |  Přehled všech událostí
Dnes 2. července v 16:17 vyjela jednotka HZS PS Blansko k dopravní nehodě 1 osobního automobilu u obce Kuničky. Průzkumem bylo zjištěno dodávkové vozidlo zaklíněné mezi 3 stromy. Na místě jedna zraněná osoba. Jednotka provedla PPO a za pomocí MŘP provedla vyprošťování havarovaného vozidla.
Reportáže:

SDH Letovice


SDH Boskovice I
SDH Sloup

SDH Jedovnice