Putovní pohár starosty obce Spešov

30. července 2012 v 21:21 | SDH Spešov |  Pozvánky
Putovní pohár starosty obce Spešo v požárním zásahovém útoku z vozidel a přívěsných vozíků ve Spešově na koupališti v sobotu 11.8.2012 v 18.00 hod.

Definice:
Družstvo s max. 7 členy s přilbami na hlavě bude odstartováno, libovolným způsobem vyndá výzbroj z auta či přívěsného vozíku, vytvoří sací a dopravní vedení a sestřelí terče. Na sacím koši musí být lanko a bude se sát. Při nástřiku na terče se nesmí překročit nástřiková čára. Pro útok se doporučují opasky.


Pravidla:
1) Družstvo s max. 7 členy s vlastní výzbrojí.

2) Výzbroj: čerpadlo PS-8 nebo PS-12 s nasazeným krytem na hrdle, nenastartované v autě či přívěsném vozíku s výjimkou družstva žen, kde čerpadlo bude umístěno nenastartované vedle zdroje vody. Savice 2 x 1,6m s košem, lankem a klíči, 2x hadice B-75, 4x hadice C 52, 2x proudnice a rozdělovač.

3) Startovní čára bude vzdálena cca.10 m od zdroje vody.

4) Uspořádání v autě či vozíku je libovolné. Vybavení nemusí být zajištěno, jednotlivá výzbroj nesmí být spojená, ani koncovky hadic nachystané proti sobě. Hadice musí být v kotouči. Toto vybavení musí být uzavřeno ve vozidle či vozíku.

5) Pro start čerpadla je možno použít startéru.

6) Oděv: PS2 nebo jiný zásahový oděv, není-li možnost, kalhoty musí být pod kolena a blůza musí být pod lokty, obuv libovolná, kopačky a tretry jsou zakázány! Helma na hlavě je povinná. Helmy nemusí být typově stejné. Opasky nejsou povinné.

7) Pokud bude jeden člen soutěžit i za jiný tým, musí o tom být informován velitel soutěže a hlavní rozhodčí. Přebíhající závodník však nesmí vykonávat stejnou funkci v obou družstvech a může přebíhat pouze jednou.

8) Koš se může ponořit do vody až po kompletním složení sacího vedení, tzn. savice sešroubované, našroubovaný koš a na něm připevněné lanko. Sát se může kdykoli.

9) Po ukončení útoku bude rozhodčím zkontrolováno složení sacího vedení: jestliže po vytáhnutí koše z vody nebude koš nasazen na savici a stejně tak lanko nebude na koši připevněno, bude tento pokus posouzen jako neplatný!

10)Na přípravu materiálu má každé družstvo 5 minut od doby, kdy bude přistaveno na místo auto či vozík.


Rozhodčí:
Na soutěži bude přítomno 5 rozhodčích, kde každý sbor zajistí jednoho. V případě více sborů bude vylosováno pouze 5 rozhodčích, kteří mezi sebou vyberou rozhodčího hlavního. Funkci velitele soutěže obsadí automaticky místní sbor pořádající soutěž. Tito rozhodčí budou po celou dobu disciplíny hodnotit její průběh a případné nesrovnalosti vyřeší ihned na místě hlasováním o případném opakování pokusu nebo o jeho neplatnosti. Toto rozhodnutí bude konečné a sdělí ho hlavní rozhodčí, ještě před nastoupením dalšího družstva.

Startér:
startuje a kontroluje oděv dle bodu č. 6. Pokud družstvo nebude řádně ustrojeno, nebude odstartováno.

Hlavní rozhodčí:
kontroluje výzbroj v autě či vozíku dle pravidel a kontroluje, zda po vytáhnutí koše z vody je koš našroubován na savici a lanko upevněno na koši, také kontroluje časový limit přípravy.

Stopeři:
kontrolují průběh a hlídají přešlap na nástřikové čáře.

Občerstvení zajištěno.


Startovné 50Kč.
Bližší informace na tel. 721 575 979 u velitele soutěže p.Procházky.
E-mail sdhspesov@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 christian louboutin black christian louboutin black | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:52 | Reagovat

Q. How do you make a hotdog stand?
http://www.shoesgreat.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Reportáže:

SDH Letovice


SDH Boskovice I
SDH Sloup

SDH Jedovnice