Srpen 2012

NOVÝ WEB

31. srpna 2012 v 15:58
Dne 31. 8. 2012 byl oficiálně spuštěn NOVÝ WEB.Postrach turistů je ve vazbě

29. srpna 2012 v 12:29 | PČR |  Přehled všech událostí
Zaparkovat auto zejména v turisticky atraktivních lokalitách Moravského krasu, ale i na dalších místech nebylo od letošního jara do současnosti příliš bezpečné. Několikrát do měsíce totiž policisté vyjížděli k případům, kdy turisté našli svoje auta vykradená. Mezi odcizenými věcmi byly doklady, peníze, bankovní karty, ale také notebooky a další věci. K okradeným patřili především čeští i zahraniční turisté. Vykradená vozidla ale našli také někteří z místních.

Teď si však lidé mohou oddechnout. Blanenští kriminalisté totiž dopadli pachatele, který se podle jejich dosavadních zjištění jen od března do poloviny července letošního roku vloupal do více jak 40 osobních aut. Několik jich vykradl na parkovišti na Horním můstku na Macoše, další pak v okolí Jedovnic, Lipovce, Rudice, Olomučan, Křtin nebo i u westernového městečka v Boskovicích. Do aut se dostával většinou po rozbití některého z bočních okének. Během chvilky pak vytáhl věci a z místa ujel. V jednom autě pak vzal zbraň. Jednalo se o kulobrokovou kozlici.

Kromě aut se několikrát vypravil krást také do chatek v autokempu nebo do hotelových pokojů v Jedovnicích. Ze skladu v jedné restauraci pak vzal i 12 kg tvrdého sýru Eidam, 12 kg kuřecích řízků a přes 40 kg vepřového masa.

Vloupáními tak od března do července způsobil celkovou škodu za téměř 370 tisíc korun.

Podle dosavadních zjištění policistů má tento dvaapadesátiletý muž z Vyškovska na svědomí dalších ještě asi dvacet případů. Muž se totiž měl podílet na majetkové trestné činnosti i v dalších okresech, například na Vsetínsku či v Brně a okolí. Tyto případy kriminalisté v současné době zpracovávají.

Část věcí, které muž odcizil, byla nalezena u něho doma a tyto předměty budou postupně předány zpět jejich majitelům.

V současné době je muž obviněný ze spáchání trestných činů krádeže, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a nedovolené ozbrojování ve vazbě. Jedná se o člověka, který není policistům neznámý. V minulosti byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen k trestu obecně prospěšných prací v trvání celkem 500 hodin. Trest však dosud neodpracoval.

por. Mgr. Iva Šebková

Řidička havarovala do pole

28. srpna 2012 v 12:27 | PČR |  Přehled všech událostí
Na to, že se podle prvotních zjištění nevěnovala plně řízení, doplatila v úterý 28. srpna kolem půl desáté dopoledne dvaatřicetiletá řidička Škody Octavia. Po projetí horizintu na silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami v blízkosti osady Perná vyjela vlevo mimo komunikaci do pole, kde se auto otočilo na střechu. Při nehodě byla lehce zraněna řidička, v autě byly dvě děti ve věku jednoho a tří let. Ty byly ale řádně umístěné v autosedačkách, takže nedošlo k jejich vážnějším zraněním a byly převezeny do nemocnice na pozorování. Na autě vznikla škoda za asi 120 tisíc korun.

Po dobu vyšetřování nehody byla doprava na hlavním tahu Brno-Svitavy na asi dvě hodiny omezena, řidiči se v místě nehody museli řídit pokyny policistů a jezdit kyvadlově.

por. Mgr. Iva Šebková

Ani řetěz člun neochránil

28. srpna 2012 v 12:26 | PČR |  Policie
Vyrazit někde na vodu si zřejmě chtěl dosud neznámý zloděj. Neměl však na čem, a tak se vydal do kotviště v blízkosti obce Lazinov na Křetínskou přehradu, kde ukradl člun značky Z-RAY v hodnotě asi 17 tisíc korun. V jeho konání mu nezábránil ani řetěz, kterým byl člun připoután ke kotvíci tyči. Po pachateli krádeže policté pátrají.

por. Mgr. Iva Šebková

Z elektrárny mizí hliník

28. srpna 2012 v 10:44 | PČR |  Policie
Hliníkové kontrukce, které měly sloužit k uchycení solárních panelů ve fotovoltaické elektrárně v Ráječku na Blanensku, postupně mizí. Od letošního června tam dosud neznámý pachatel odcizil tyto konstrukce v hodnotě, která byla předběžně určena na 15 tisíc korun. Policisté nyní zjišťují, jak přesnou výši škody, tak dobu, kdy byly věci odcizeny. Případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádež.

por. Mgr. Iva Šebková

Cyklistka se těžce zranila

27. srpna 2012 v 10:42 | PČR |  Přehled všech událostí
Prudké brždění při jízdě z kopce bylo chybou, na kterou ještě dlouho nezapomene devětatřicetiletá cyklistka, která jela v sobotu 25. srpna kolem půl šesté odpoledne od Bukovinky k Bukovině na Blanensku. Se svým kolem po brždění najela na nezpevněnou krajnici a havarovala do příkopu. Přestože měla bezpečnostní přilbu, utrpěla těžké zranění. Na kole vznikla škoda ve výši asi 500,- korun.

por. Mgr. Iva Šebková

Pyrotechnik zasahoval dvakrát

25. srpna 2012 v 21:44 | PČR |  Přehled všech událostí
Čtvrteční odpoledne dne 23. srpna bylo náročné pro policejního pyrotechnika, který musel na Blanensku zasahovat hned ve dvou případech. Poprvé to bylo kolem půl třetí, kdy muž přímo na obvodním oddělení policie oznámil, že objevil munici v blízkosti obce Chlum na Letovicku. Když přivolaný pyrotechnik vyjel na místo, nalezl tam 16 kusů ručních granátů, ale také 11 kilogramů malorážkové munice. Následně pak ještě asi o hodinu později přijali policisté telefonát na lince 158, kdy se dozvěděli, že další munici objevili lidé v lese mezi Sebranicemi a Újezdem u Kunštátu. Tam pyrotechnik určil, že se jednalo o dva kusy stabilizátorů k minometnému granátu. Veškerou munici pyrotechnik zajistil.

por. Mgr. Iva Šebková

Auto skončilo v bilboardu, koši a domě

23. srpna 2012 v 15:18 | PČR |  Přehled všech událostí
O tom, že v opilosti není dobré půjčovat auto, se přesvědčil dvacetiletý mladík. O půl jedné v noci ve čtvrtek 23. srpna dovezl devatenáctiletou slečnu na benzínovou čerpací stanici v Blansku, kde jí půjčil osobní auto Fiat Brava. On sám si sedl na místo spolujezce. Za volant dívku pustil i když věděl, že dívka je pod vlivem alkoholu a dosud nevlastní řidičské oprávnění.

Dívka si z důvodu neznalosti ovládání auta a pod vlivem alkoholu zaměnila brzdový pedál s plynovým, vyjela mimo silnici přes chodník na travnatý pás, kde narazila do odpadkového koše. Pak najela na parkoviště, kde srazila reklamní bilboard a poté ještě narazila do nedaleké prodejny. Policisté zjistili dechovou zkouškou, že žena měla v dechu 1, 29 promile alkoholu. Přiznala, že měla před jízdou bílé víno a rum. Spolujezdec, který však s autem na čerpací stanici před nehodou přijel, měl v dechu 0,8 promile. I on pil víno a poté rum.

Celkově tak při havárii vznikla škoda za 36 tisíc korun. Oba výtečníci jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Mgr. Iva Šebková

Zraněnou osobu museli hasiči z vozu vystříhat

22. srpna 2012 v 16:04 | HZS / PČR |  Přehled všech událostí
Dne 22.sprna v 15:30 vyjela jednotka na dopravní nehodu osobního automobilu na silnici mezi Obůrkou a Češkovicemi . Hasiči vyprošťují zaklíněnou osobu. Osoba vyproštěna, zahájeny likvidační práce.

Jednotky na místě:
  • PS Blansko
  • ZZS
  • PČR
Havárie skončila těžkým zraněním

K vážné havárii vyjížděli ve středu 22. srpna kolem půl čtvrté odpoledne dopravní policisté na Blanensku. Nehoda se stala na silnici mezi Obůrkou a Češkovicemi nedaleko Blanska. Šedesátiletý muž tam narazil se svým vozidlem Mazda do stromu. V autě zůstal společně se spolujezdcem zaklíněn, museli je vyprostit hasiči. Řidič utrpěl těžké zranění, s nímž byl vrtulníkem transportován do nemocnice. Spolujezdec zraněn nebyl.

por. Mgr. Iva Šebková

Požár boudy v obci Chrudichromy

22. srpna 2012 v 9:34 | JSDH Svitávka |  Přehled všech událostí
Dne 22. srpna v 6:08 vyjely jednotky PS Boskovice, SDH Boskovice, SDH Svitávka, SDH Chrudichromy k nahlášenému požáru boudy v obci Chrudichromy.

Reportáže:

SDH Letovice


SDH Boskovice I
SDH Sloup

SDH Jedovnice