Alkohol za volant ani řídítka kola nepatří

17. srpna 2012 v 16:48 | PČR |  Přehled všech událostí
Nejen o víkendu, ale i ve všední dny brázdí silnice řidiči ovlivnění alkoholem. Ve čtvrtek 16. srpna byli blanenští dopravní policisté přivoláni k dopravní nehodě. V obci Lipovec nezvládl sedmašedesátiletý muž řízení a sjel z betonového mostku. Vyvázl bez zranění, v krvi však měl 2,77 promile alkoholu. Bez ostychu policistům přiznal, že několik hodin před jízdou si dal panáky slivovice i pivo. Navíc strážci zákona zjistili, že muž zcela ignoruje soudem uložený zákaz řízení. V další jízdě mu tedy zabránili odtažením vozidla. Navíc měl jeho vůz jiné registrační značky než jaké má přiděleny. Automobil s původními registračními značkami je totiž v registru veden jako dočasně vyřazený. Hazardérovi policisté sdělí ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Náš trestní zákoník hodnotí takovéto jednání až třemi lety za mřížemi.

Další dopravní nehoda, při níž sehrál roli alkohol, se odehrála v odpoledních hodinách poblíž obce Krhov na Blanensku. Řidič fordu jedoucí ve směru Černá Hora- Sebranice nedodržel bezpečnou vzdálenost a když před ním zastavila kolona vozidel, narazil do automobilu před ním. Srážka se naštěstí obešla bez zranění. Šestatřicetiletý muž, který nedobrzdil, měl výsledek dechové zkoušky 0, 53 promile alkoholu. Jeho přestupek postoupí policisté k řešení správnímu orgánu, který mu může udělit až dvacetitisícovou pokutu a zákaz řízení až na jeden rok.

Vyšší sankce čeká cyklistu, který ve čtvrtek před patnáctou hodinou doslova kličkoval po silnici ve Velkých Opatovicích. Na výzvu letovických policistů k provedení dechové zkoušky reagoval odmítavě, ale netajil se tím, že před jízdou vypil půl litru alkoholu. U správního orgánu ho nyní čeká pokuta až padesát tisíc korun.

por. Mgr. Alice Navrátilová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cheap weddings dresses cheap weddings dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:08 | Reagovat

A. Tomato Paste!
http://www.wiredress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Reportáže:

SDH Letovice


SDH Boskovice I
SDH Sloup

SDH Jedovnice